top of page

שבוע 18-22: חשקים, בגדי הריון וסקירה מאוחרת

שבוע 18 - חשקים

יום ראשון - הוא: "מאמי, מה בא לך לאכול לארוחת ערב? לבשל משהו?" אני: "האמת, בא לי טוסט. לא יכולה לחשוב אפילו על אוכל מבושל". יום שני - הוא: "מאמי, מה בא לך לאכול לארוחת ערב?" אני: "טוסט". יום שלישי - הוא: "מאמי, מה בא לך לאכול לארוחת ערב?" אני: "טוסט". יום רביעי - הוא: "מאמי, מה בא לך לאכול לארוחת ערב?" אני: "טוסט". יום חמישי - הוא: "מאמי, מה בא לך לאכול לארוחת ערב?" אני: "טוסט". יום שישי - הוא: "מאמי, מה בא לך לאכול לארוחת ערב?" אני: "טוסט". יום שבת - הוא: "מאמי, מה בא לך לאכול לארוחת ערב?" אני: "טוסט".

יום ראשון - הוא: "מאמי, מה בא לך לאכול לארוחת ערב? טוסט?" אני: "איכס. ממש לא. אולי תבשל משהו? בא לי..".

" 'מאמי, לבשל לך משהו?' אני בתגובה: בהחלט!" צילום: Librestock

שבוע 19 - משימה בלתי אפשרית: בגדי הריון

בהמשך לחשקים ובמסגרת המעבר שלי מבחורה דקת גזרה לסמיטריילר מודל 2017 הגיע הרגע לשינוי מלתחה. ניסיתי לדחות זאת כמה שניתן, לבשתי בגדים רחבים שלי, השתמשתי בטריק הגומייה הידוע ואפילו, אלליי, שנוררתי מאמא שלי כמה מלבושים הולמים. זה החזיק מעמד עד כה אבל עכשיו כבר אין ברירה ואני חייבת לדאוג לקו המותן הלא קיים והלא מחמיא החדש שלי.

"אין לי מה ללבוש. בהחלט שוקלת לאמץ את הלוק הזה" צילום: PEXELS

פצחתי בחיפוש אחר בגדים המתאימים להריונית. מהר מאוד גיליתי שזאת משימה קשה הרבה יותר משחשבתי. אחרי כמה גיחות ושיטוטים במעוזי חנויות להריוניות גיליתי שרוב הבגדים ממש לא לטעמי, שהמחירים מוגזמים שלא נאמר הזויים ושבעלי החנויות/מעצבים רואים בנו קהל שבוי הסר למרותו. לכל גיחה כזאת הגעתי בשיא המוטיבציה, עם אופטימיות רבה, שיר בלב וחשק עז להתחדש באיזו פיסת בד חדשה ומחמיאה, אך אויה, בכל פעם מחדש, ירח חיי הוא זה שיצא כשידיו מלאות שקיות עם בגדים עבורו ואילו אני, צועדת לצדו עם מבטי נאצה שוטמים ושלל איחולים לבביים של שטן.

הטיפ שלי: להזמין באינטרנט דרך שלל האתרים הידועים:

next, asos, ו- H&M (בתחום הג'ינסים בעיקר)

שבוע 20 - בעיטות

כמה חיכיתי לרגע הזה. מתחילת ההריון הייתי סקרנית לדעת איך זה ירגיש להרגיש. כל כך רציתי כבר להבין מה תהיה התחושה כשהעובר שלי יבעט פתאום. איך זה ירגיש לי בגוף ובלב, כשהדבר הזה שגדל בתוכי יתחיל להפגין נוכחות מעבר לבחילות ולגרום לי לגדול כפליים. זה קרה פתאום, כשהייתי עם הירח בהצגת תיאטרון. ישבתי לי לתומי ולפתע הרגשתי מעין פרפור משק כנפיים בבטן. הידיים נצמדו באופן אוטומטי לבטן והלב שלי הרקיע לשחקים מרוב אושר. אין ספק, היה שווה לחכות.

"הרגשתי מעין פרפור משק כנפיים" צילום: Librestock

שבוע 21 - סקירה מאוחרת

בהמשך לסקירת המערכות הראשונה יש לעבור סקירה נוספת. את הסקירה המאוחרת ממליצים לעשות בשבוע 20-23, באופן פרטי או דרך קופת החולים וגם היא מתבצעת באמצעות אולטרסאונד, כשמטרתה לשלול מומים ולוודא שהעובר מתפתח כמו שצריך. הבדיקה נעשית בבטן ובזכותה את שוב זוכה לראות את עוברך הקט והחתיך. כמו הסקירה הראשונה, גם בדיקה זו ריגשה אותי בטירוף וגרמה לי לבעבע בדמעות באמצע המרפאה.

לאורך כל ההריון אני מרגישה באופן קבוע תחושה אמביוולנטית כזאת של "שההריון יעבור כבר, בעצם, שלא יעבור בחיים". מצד אחד הקושי הפיזי של ההריון והרצון לראות ולאחוז כבר בתינוק שלי, מצד שני, הפחד מהלידה ובואו נודה, הפחד לראות ולאחוז בתינוק שלי ולדעת שאני זו שאחראית לו לעד. באופן מוזר, בשלב הזה, אחרי שהרגשתי לראשונה את הבעיטות ואחרי שראיתי שוב את הנסיך שלי, אני מגלה שהדבר שאני הכי רוצה בו זה שההריון יסתיים ושהוא יצא כבר. הפעם, לא בגלל הקשיים אלא בגלל הגעגועים.

אהוב שלי, בוא אלי כבר!

חיבבת? אהבת? ציחקקת לעצמך בלב?

לכל מי שרוצה המלצה על הרופא שלי, כתבו לי פה ואשמח לענות :-)

*כל המידע הוא מניסיוני האישי בלבד ואינו מתיימר להיות/להחליף ייעוץ רפואי בשום צורה.

 

ברברת הריון:

  • שבוע: 22

  • משקל: 68

  • תסמינים ותופעות: · חשקים המשתנים בקצב שיותיר את אישך המום ועם פרצוף הלום, כל פעם מחדש.

  • חשקים מיוחדים: טוסטים, ואז לא. תבשילים, ואז לא. גלידות – תמיד כן. לצערייייי.

  • בדיקות מיוחדות: בדיקת סקירת מערכות שניה. מתבצעת בשבוע 19-25. מומלץ לעשותה בשבוע 20-23. בדומה לסקירת המערכות הראשונה, גם בדיקה זו חשובה מאוד ומטרתה היא לאתר פגמים בעובר. גם פה את יושבת לאורך כל הבדיקה במתח וכוססת ציפורניים דמיוניות עד שאת שומעת את הרופא אומר שהכל בסדר ואנחת רווחה משתחררת מגרונך. לדעתי, גם לבדיקה זו כדאי ללכת לרופא המומחה בתחומו עליו המליצו לך בפה מלא, גם אם הוא פרטי ואינו עובד עם קופת החולים. אני הלכתי לאותו רופא שעשה לי את הסקירה הראשונה.

Commentaires


הכי פופולארים
מה עוד אסור לכם להחמיץ?
bottom of page