top of page

שבוע 7-9: תופעות לוואי - שליש ראשון

הלוואי והיה לי מסוק.

לא משהו מהודר או מצועצע מידי, דגם סטנדרטי שכזה, שיעמוד לרשותי בכל פעם שאני צריכה לצאת מהבית בימים אלו. אין לי גם שום בעיה להתפשר על איזה דגם ישן יחסית, כי באמת שהוא לא חייב להיות עם לוחית רישוי מסוקית של 2016. כזאת אני, צנועה. העיקר שימריא ויחסוך לי את הפקקים, טלטלות הנסיעות ובעיקר את האנשים.

זה התחיל פתאום, ללא הכנה מוקדמת.

בהתחלה, לא ייחסתי לזה את המשמעות הרלוונטית. רק בהמשך, נפל לי פתאום האסימון. ההרגשה הרעה הזאת שיש לי בשבועות האחרונים היא לא בגלל שאני מרגישה לא טוב ואולי "תפסתי משהו", אלא היא פשוט תסמין צפוי ובנלי של הריון. גבירותי ורבותי, קבלו במחיאות כפיים את הבחילות הידועות! נחמד שהגעתם וקדימה, כנסו לבקר במדינת "איכס איזה גועל נפש לי", שכנתה מצפון של מדינת "וואו, איך בא לי למות".

"הלוואי והיה לי מסוק" צילום: LIBERSTOCK

הן התחילו שבוע אחרי שגיליתי שאני בהריון. בחילות קשות, מגעילות ורעות שכאלה. בחילות שעושות לך הרגשה גרועה והופכות אותך מאדם טוב, לבבי ונחמד לזומבי צמא דם שונא אדם. ההתקפות הזדוניות מתרחשות לכל אורך שעות היום, מהבוקר ועד הערב, ללא סדר או הגיון מיוחד. לצערי, אני נוסעת לעבודה באוטובוס, במשך שעה וחצי, כל צד, כל יום. מה שלא עוזר אלא רק מדרדר את מצבי המובחל והעגום ממילא.

דמיינו לכם את הסיטואציה הבאה: אני, הריוני הטרי ובחילתי המלבבת עולים על אוטובוס באישון בוקר מהביל. דבורי הקטנה מחפשת מקום לשבת, אך אויה, האוטובוס עמוס, שלא לומר צפוף ודחוס ואין שום מקום פנוי. אני נשענת על עמוד, עוצמת עיניים ומנסה להדחיק את העובדה שלפני עוד שעה וחצי של עונג מובחר כשבנחיריי עולה ריח הנוסע העומד לצידי, שלצערי ויתר על מקלחת הבוקר ביום קיץ חמים כמרק זה.

"מסתבר שההרגשה הרעה הזאת שיש לי בשבועות האחרונים היא לא בגלל שאני מרגישה לא טוב ואולי 'תפסתי משהו' " צילום: LIBERSTOCK

הבחילות, שהינן תסמין ידוע בתחילת הריון, מאפיינות עד 80% מהנשים ונגרמות כנראה עקב השינויים ההורמונליים בגוף (תכל'ס, לא באמת יודעים). הן בדרך כלל נעלמות לאחר השליש הראשון של ההריון, אבל כשאת מחפשת בגוגל דרכים אפקטיביות למוות מהיר מחמת המרד האלים שקיבתך הסוררת מנהיגה, הנתון הנ"ל מרגיש כנצח ואינו מנחם כלל.

אז מה עושים?

הטיפ שלי - אוכלים הרבה שקדים. שקדים טבעיים, לא מסוכרים ולא קלויים. השקדים משפרים את תחושת הבחילה ומשקיטים את הבטן המתהפכת כל רגע. ההמלצה שלי: דאגו שיהיה לכן פק"ל שקדים בכל מקום ובכל זמן. עוזר באחריות. אגב, גם קרקרים, בייגלה ושאר נישנושים יבשים עוזרים.

בנוסף, למרות שזה נשמע דבר והיפוכו - אכילת ארוחות קטנות ורבות לאורך היום עוזרת למניעת הבחילות. אני מגיעה לעבודה בכל יום עם תיק אוכל בגודל מיני מקרר כשבתוכו אספקה היכולה להאכיל חצי אפריקה, ואוכלת משהו קטן בכל שעה בממוצע.

לבחילות המקסימות מצטרפת החברה הקרצייה הזאת שלא יכולה לתת ספייס ותמיד נדבקת אליך – גברת עייפות. היא, כדרכן של מעיקות, מתנחלת בגוף החל מהשבוע הראשון ואינה מרפה מצאת החמה עד צאת הנשמה. את קמה בבוקר – מרגישה עייפה, בצהריים – את רק חולמת להניח את הראש על מקלדת המחשב בעבודה, לישון ולקום עם סימני ריבועים על הלחי, באוטובוס בדרך חזרה הביתה – את מפספסת את התחנה שלך ומגיעה לקיבינימט כי נרדמת. עכשיו חכי לאוטבוס חזור וסעי שוב חצי דרך. קרה גם קרה. ת-ע-נ-ו-ג.

גם העייפות היא תוצאה של ההורמונים הידועים לשמצה וכמעט כל הריונית טרייה הופכת לגוש בשר דומם כבר בתשע בערב וזה אחרי ש"משכה" ודחתה את הרצון המעוור לשנת לילה כבר מחמש אחר הצהריים בממוצע.

אז מה עושים?

ישנים, נחים, נמים, שמים ראש, מנמנמים ובאופן כללי לא נלחמים בזה ונרדמים בכל מקום ובכל זמן אפשריים. כולם טוענים כי תחושת העייפות המטורפת הזאת עוברת אחרי השליש הראשון.

"את רק חולמת להניח את הראש, לא משנה היכן" צילום: LIBERSTOCK

על כל אלו מנצח בהתלהבות תסמין חוש הריח הגורם לך, אישה נורמלית בעלת חוש ריח ממוצע וסביר, להפוך לפתע פתאום לגיבורת על בעלת כוח-על של הרחה אבסולוטית. לצערך. זה אומר שכל דבר אותו יריחו הסובבים אותך, את מריחה רבע שעה לפני, ובגדול. זה אומר שאת פוסעת לתומך ברחוב ומריחה את סיר האוכל האוזבקי אותו בדיוק מכינה שכנתך. לצערך. זה אומר שבקיץ את שונאת כל אדם אשר פונה אליך כי את מריחה אותו, לצערך. זה אומר שאם היית יכולה, היית מכחידה שלושת רבעי מהבשמים המסתובבים בעולם, היית מוותרת על לפסוע ברחוב לעד, מפסיקה לאכול אוכל מבושל (גם אם זה של אמא שלך) ובגדול עוקרת לעצמך בשמחה איזה נחיר עם מסרגה.

שיא השיאים מתרחש כאשר כל הגורמים העוינים הנ"ל חוברים יחדיו לכדי מארז שטניות משולש. יעיד על כך ירח חיי שבמשך השבועות האחרונים קיבל בכל יום אישה השבה מיום עבודה עם פרצוף חמוץ ונפול השונאת את כל העולם, כולל אותו, מחמת בחילות, עייפות וגועל נפש שרק טלטלות אוטובוס יכולים לגרום. השילוב המשולש הזה כל כך מתיש ומדכא אותי שבכל פעם אני צריכה איזו שעה לעצמי, מתחת לזרם המקלחת כדי לחזור ולהיות אני.

אז כולם אומרים שאוטוטו זה יעבור ולי לא נותר אלא לסמוך עליהם.

אוף, הלוואי והיה לי מסוק.

חיבבת? אהבת? ציחקקת לעצמך בלב?

 

ברברת הריון:

  • שבוע: 9

  • משקל: 62

  • תסמינים ותופעות: בחילות דוחות, עייפות תהומית וחוש ריח שאני מאחלת רק לאויבים שלי.

  • חשקים מיוחדים: רצון עז להקיא, לישון ולהפסיק להריח את הגרביים המלוכלכות של השכן בדירה ממול.

  • בדיקות מיוחדות: ביקור 2 אצל רופא/ת הנשים שלך בנוסף למעקב אחיות סטנדרטי בקופת החולים.

 
הכי פופולארים
מה עוד אסור לכם להחמיץ?
bottom of page