top of page

בירבורי השראה עם מורן פרוכטר

בת 39, מחברת הספר "עוד חצי כפית – לחיות באושר מעצם היום הזה", מרצה על אושר וחשיבה חיובית, מנחת סדנאות לוח חזון ועורכת דין.

1. הגדירי מי את, במשפט אחד אמא של גאיה ויובל, אשתו של עומר (אני יודעת שזה לא פמיניסטי לפתוח ככה את ההצגה העצמית שלי, אבל זו ההגדרה הכי מדויקת שלי את עצמי), מגשימת חלומות סדרתית.

2. למה את עושה את מה שאת עושה ואיך הגעת לזה?

אני כותבת, מרצה על אושר וחשיבה חיובית ומעבירה סדנאות לוח חזון. אני עושה את זה כי אני מרגישה בכל תא בגוף שלי שזה הייעוד שלי. זה ה-דבר שלשמו הגעתי לעולם. אני מרגישה שפיצחתי את נוסחת הקסם לחיים מאושרים, ובא לי להפיץ את זה לכל מי שרק רוצה לשמוע.

3. איך פגשת את בעלך?

עומר ואני שירתנו יחד בצבא, אבל לדעתי לא החלפנו אפילו מילה אחת בשירות שלנו. בערך שבע שנים מאוחר יותר נפגשנו בפאב תל אביבי שנקרא אז "השכן". הוא יצא עם חברים שלו מהצבא, אני עם חברה שלי מהצבא. כולם הכירו את כולם. הוא קצת התחיל איתי באותו ערב, אבל לא מספיק בשביל לבקש את הטלפון שלי. אני זוכרת שיצאתי מהפאב והרגשתי בלב שלי שאנחנו צריכים להיות יחד. למחרת הוא שלח לי הודעה בפייסבוק. יומיים אחר כך יצאנו לדייט הראשון שלנו, ומאז לא נפרדנו.


צילום: אלה פאוסט

4. מהו הדבר הכי מטורף/משונה שעשית בחייך?

דקה אחרי שהשתחררתי התחלתי ללמוד באוניברסיטת באר שבע תואר כפול במסלול למצטיינים בכימיה, הנדסה כימית וננו טכנולוגיה. אין לי מושג מה חשבתי לעצמי. מזלי שהייתי מספיק אמיצה אחרי סמסטר אחד בלבד, והחלטתי ברגע אחד שזה לא בשבילי. שבוע אחר כך כבר ישבתי במטוס בדרך לטיול שאחרי צבא בתאילנד ונפאל.

5. בוקר או לילה?

כל כך לילה. אני מתה על הלילה. אני אוהבת את השקט, את הרוגע, את המסתורין. הכי אני אוהבת לנהוג לבד בלילה, לשים מוזיקה או פודקאסט ולהפליג במחשבות.

6. למה את הכי מתגעגעת ברווקות?

ליקיצה טבעית בסופי שבוע, לחיים בתל אביב, טייק אווי של סושי בכיכר רבין, לצאת להליכות על חוף הים ובפארק הירקון.

7. איזה מוטו לחיים תלמדי את הבנות שלך?

אני חופרת לבנות שלי כל הזמן ש"מחשבה יוצרת מציאות". בלי סוף. אני לא מרשה להן לומר "אני לא מרגישה טוב" אם זה לא נכון, כי המוח שלנו יאמין לזה. ואני מלמדת אותן להאמין כל הזמן שמה שאנחנו רוצות יקרה, וזה תמיד מוכיח את עצמו, כולל כשאנחנו מחפשות חניה.

8. עם איזו אישיות מפורסמת היית משתובבת במידה והיית רווקה?

האמת שממש הסתבכתי עם השאלה הזו, וכלום לא עלה לי לראש. אז שאלתי את עומר "על מי אני דלוקה?" והוא לא הבין מאיפה נחתתי עליו עם השאלה הזו, ואז אמר לי "עמוס תמם". צודק.

9. על מה יש לך ייסורי מצפון?

על השנה הראשונה שלי כאמא. למרות שכל החיים שלי חיכיתי להיות אמא וחלמתי להיות אמא לבת. כשגאיה נולדה הרגשתי כאילו החיים התנגשו בי חזיתית. הייתה לי שנה קשה מנשוא, בודדה ועצובה. לא התחברתי לגאיה, וגאיה לא התחברה אליי. אני כל החיים שלי אצטער בשביל שתינו שזה היה אקורד הפתיחה של הקשר בינינו.


צילום: אלה פאוסט

10. מה הדבר שהכי היית רוצה לעשות ולמה?

החלום הכי גדול שלי הוא שיהיו לי עוד שני ילדים. האימהות זה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים (וזה הגיע אחרי השנה הראשונה שכאמור הייתה הקשה ביותר בחיי). אני כרגע משכנעת את עומר שיהיה פה ילד שלישי, ובלב מתפללת שיהיו לנו תאומים (ולמעשה, תאומות).

11. קיץ או חורף?

חורף. אני אוהבת את הקור והגשם ושמיכת פוך וללבוש שכבות ונעלי בית ובקבוק חם ולשתות תה ולהכין מרק. אני משוגעת על החורף.

12. מה המילה הראשונה שעוברת לך בראש כשאת חושבת על העתיד ולמה?

חופש. אני לא יודעת למה, אבל זו המילה הראשונה שקפצה לי לראש.

13. האם יש דבר שאת רוצה לעשות ולא עושה? מה עוצר בעדך?

הלוואי והייתי אוהבת ספורט. מה עוצר בעדי? אני פדלאה רצינית. בכל רגע נתון אעדיף סדרה בנטפליקס על פני אימון.

14. מה ההישג הגדול ביותר בחייך? (וילדים זו לא תשובה :))

כל מה שקשור לספר "עוד חצי כפית", שהוא באמת היצירה הכי מדהימה שאי פעם יצרתי. זה שהוצאתי אותו בהוצאה עצמית, זה שעשיתי הדסטארט כדי לממן את ההוצאה שלו (זו הייתה הרפתקה משוגעת), והכי הכי הכי – שהוא מכר 1000 עותקים תוך חצי שנה בלי להיכנס לחנויות.

15. מני שלושה דברים שבגללם כדאי להיתקע איתך באי בודד

אני תמיד תמיד תמיד יודעת למצוא את הטוב בכל דבר, אני יודעת להקשיב מעולה, וזו הזדמנות למי שיתקע איתי לספר לי את כל סיפור חייו ואני אופה אחלה מאפינס ועוד מלא דברים טעימים, אז אם במקרה יהיה לנו תנור שם, אנחנו לגמרי מסודרים.

16. ב-24 השעות האחרונות היתה לך שיחה רצינית עם...? ועל מה?

עם עומר. על החיים.

תמיד רגע לפני שהוא נרדם, אני פתאום נוחתת עליו עם החפירות שלי.


צילום: פרטי

17. ב-24 השעות האחרונות התעצבנת על..?

קשה מאוד לעצבן אותי. לא זוכרת מתי זה קרה.

18. לאיזה מאכל את לא יכולה לומר לא? בורקס זו אהבה מבחינתי. ובגדול כל שילוב של בצק עם גבינה זה אהבה.

19. מהם הדברים שעושים אותך מאושרת ולא עושים כלום לרוב האנשים?

שנ"צ. שנ"צ זה הדבר שאני הכי אוהבת בעולם (בצבא קראו לי שנצנ"ץ). זה באמת עושה אותי מאושרת. אם פספסתי שנ"צ בשישי ובשבת אני אתמרמר על זה כל השבוע.

20. ספרי על רגע מכונן שגרם לך לשנות משהו בחייך או להחליט לגבי העתיד

הרילוקיישן שלנו בהולנד שינה את מסלול חיי. עד אז הייתי בטוחה שאחזור לארץ ואפתח משרד עורכי דין משלי, שאעסוק בגישור וכשאגדל אהיה שופטת. בהולנד גיליתי שהדבר שאני הכי אוהבת בעולם זה לכתוב, ושדרך הכתיבה אני יכולה לגעת באנשים, להצחיק ולרגש. כשחזרתי לארץ הרגשתי שהייעוד שלי הוא לא בעריכת דין, זו ממש נקודת מפנה בחיים שלי.

21. מה הפחד הכי גדול שלך?

אני לא מפחדת מכלום. אני מחשיבה את עצמי בן אדם מאוד חזק ואמיץ. הדבר היחיד שמפחיד אותי זה מה שלא בשליטתי ונוגע לבריאות של האנשים שאני אוהבת.


22. מה מוציא אותך מדעתך?

שעומר פותח את כל החלונות שלנו בבית בחורף. קרררררררר לי.צילום: אלה פאוסט

23. מה החולשה הכי גדולה שלך?

פחמימות ריקות.

24. איזה חפץ את שומרת וכנראה תשמרי לעולם?

אני בן אדם סופר סנטימנטלי, אז יש לי מיליון חפצים שאני שומרת. אבל אם לבחור אחד, אז זה אוסף יומנים שכתבתי כשהייתי צעירה יותר.

25. חתול או כלב?

אף אחד מהם. אם ממש חייבים חיה אז דגים 😊

26. על איזו תקופה בחייך היית חוזרת ולמה?

רצות לי מלא תקופות כיפיות בחיים – התיכון, הצבא, לימודי תואר שני בשיקגו, אבל אני אלך על הטיול שאחרי צבא במזרח. תקופה מופלאה, נטולת דאגות ומלאת הרפתקאות. 

27. מה תעשי במידה ותזכי פתאום במיליון דולר?

את אותם הדברים אבל לאט.

הממממ... אקח את המשפחה שלי לטיול של שנה מסביב לעולם, ואז כשנחזור אחפש בית עם גינה קצת יותר גדולה, וגם אדאג שיהיה לי חדר משלי לכל הדברים שאני אוהבת – ספרים, עציצים, נרות, שטיח כירבולי ומפנק. אני לגמרי יודעת איך החדר הזה ייראה.

28. אם תוחלת החיים של האדם היתה 40 בממוצע, היית חיה אחרת?

זה אומר בגדול שהחיים שלי יסתיימו בסוף השנה הזו, ואני חייבת להודות שלא הייתי משנה בהם כלום.

29. מה היית מעדיפה שישאר אצלך צעיר, הגוף או המוח?

המוח, אין פה שאלה בכלל מבחינתי.

********************************************************************************

ובנימה אישית:

אל מורן הקסומה הגעתי בעקבות פוסט שהיא פרסמה עם תובנות ממימון ההמון שהיא עשתה לספר המושלם שלה "עוד חצי כפית - לחיות באושר מעצם היום הזה". היא לגמרי מצאה חן בעיניי כבר מאותו הפוסט אז שלחתי לה הודעת חיזור ומפה לשם קבענו קפה וזאת היתה אהבה ממבט ראשון כמיטב הקלישאה. חציו הראשון של הספר המקסים שלה מספר את סיפור חייה (הסופר מעניין!) וחציו השני נותן טיפים יעילים ופרקטיים לאיך להוסיף "סוכר" לחיים שלנו (נסו ותיהנו!). בנוסף לבעלות על הספר החתיך והחכם שלה היא גם מעבירה הרצאות בנושא, סדנאות לוח חזון מדליקות וכותבת בצורה מלאת קסם בפייסבוק שלה. אני מזהירה מראש, תתחילו לעקוב אחריה רק אם אתם מוכנים להתאהב ובגדול!


********************************************************************************

לפייסבוק של מורן: Facebook
Comments


הכי פופולארים
מה עוד אסור לכם להחמיץ?
bottom of page